Prelegenci

Łukasz Skalik

Kierownik Działu WP.TV i Multimedialnego Wsparcia Portalu (Wirtualna Polska S.A.)

Karierę w mediach zaczynał w 2003 r. w TVP Kraków jako producent i reżyser autorskiego programu młodzieżowego pt. „Strefa Zrzutu”. Dorywczo zajmował się też motion designem i montażem filmowym. W 2005 zaraz po studiach trafił do portalu Interia.pl, gdzie objął funkcję copywritera.

W 2006 dostał zadanie utworzenia i koordynowania pierwszej polskiej telewizji internetowej granej ‘na żywo’ Interia.tv.

W 2007 przeszedł do Wirtualnej Polski, gdzie do dzisiaj pełni funkcję szefa programowego platform wideo odpowiadającm.in. za zarządzanie multimedialnymi projektami IT oraz rozwój i ekspansję kontentu wideo Wirtualnej Polski. W tym czasie stworzył WP.TV (2007) oraz nagradzany w międzynarodowych konkursach (m.in. Webby Awards 2010) serwis ToSieWytnie.pl (2009).

Kierowane przez niego serwisy w 2012 odwiedziło ponad 3.2 miliona realnych użytkowników (Megapanel PBI/Gemius), przy czym samą WP.TV - obejrzał co szósty internauta w Polsce, plasując tym samym portal na szczycie projektów oferujących w pełni legalny i darmowy kontent wideo w Sieci. Jest autorem ponad 40 internetowych programów cyklicznych, w tym „Upd@te”, „Uliczny Kombajn”, „Pollywood”, „Combat” czy „Welcome to Polandia”. Ten ostatni projekt otrzymał prestiżowe wyróżnienie „Silver Winner” w  Los Angeles na festiwalu stron internetowych W3 Awards 2011.

Ukończył Stosunki Międzynarodowe (spec. Handel Zagraniczny) na Uniwersytecie Ekonomicznym w Krakowie. W wolnym czasie tato rocznego Tymka i kapitan drużyny siatkarskiej.